fbpx
П’ятниця , Червень 9 2023
Главная / Новини / Зустрічайте! Нові декларація з ПДВ та податкова накладна

Зустрічайте! Нові декларація з ПДВ та податкова накладна

Мінфін виклав у новій редакції податкову накладну, декларацію з ПДВ та уточнюючий розрахунок ПЗ з ПДВ. А також вніс зміни до форми розрахунку податкових зобов’язань та порядків заповнення ПН та звітності з ПДВ

У межах реалізації вимог Закону №466 виникла необхідність у внесенні змін до форм звітності з ПДВ, податкової накладної та РК та порядків їх заповнення.

У зв’язку з цим Мінфін наказом від 02.12.2020 р. №734 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 26.01.2021 р. за №100/35722) виклав у новій редакції форми:

– податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної. А також внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної. Зокрема, зазначено, що у рядку “код” ПН зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:

 • 1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
 • 2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
 • 3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
 • 4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Рядок “код” заповнюється у разі заповнення рядка “Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта” податкової накладної.

Також уточнено, що кількість найменувань поставлених товарів/послуг у одній податковій накладній не може перевищувати 99999 позицій (раніше – 9999).

– податкової декларації з ПДВ з додатками:

 • Додаток 1. Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)
 • Додаток 2. Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)
 • Додаток 3. Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)
 • Додаток 4. Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)
 • Додаток 5. Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д5)
 • Додаток 6. Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д6)
 • Додаток 7. Заява про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д7)
 • Додаток 8. Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (ДС8).

Крім того, внесено зміни  до Порядку заповнення податкової звітності з ПДВ. Зокрема:

 • скасовано додаток 1 до Порядку  „Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду”;
 • у новій редакцій викладено Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування;
 • спрощено процедуру заповнення звітності з ПДВ шляхом об’єднання додатків 1 та 5 до декларації з ПДВ та, відповідно, скасування  обов’язку щодо відображення розшифровки податкових зобов’язань платника податку за звітний період у розрізі контрагентів, що заповнюються платниками податку у таблиці 1 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ;
 • доповнено додаток 4 до декларації з ПДВ інформацією стосовно відомостей щодо зміни поточного рахунку платника податків, яка, відповідно, дасть змогу уникнути непорозумінь при поверненні суми бюджетного відшкодування у разі зміни поточного рахунку такого платника податку, зазначеного в раніше поданій ним заяві у додатку 4 до  декларації з ПДВ тощо.

– уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Також підкориговано форму розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Слова “ініціали та прізвище” замінено словами “Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ”.

Докладніще усі зміни розглянемо в окремому аналітичному матеріалі від редакції.

 

З якої дати слід застосовувати нові форми? 

Цей наказ набере чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Станом на 02.02.2021 р. не опублікований.

Якщо наказ опублікують у лютому, чинності він набере з 1 березня 2021 року. Тоді нові форми податкової накладної і розрахунку коригування ми будемо застосовувати з 1  березня. Сподіваємося, що ДПС до цього часу розробить нові шаблони форм і реєстрація ПН/РК буде проводитися без затримки.

А ось з новими формами звітності з ПДВ буде трохи інакше і це потребує роз’яснень від ДПС.

За п. 46.6 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Ця норма повинна працювати так: якщо нова форма звітності ПДВ набрала чинності з 1 березня, застосовувати її треба, починаючи зі звітування за березень (тобто, у квітні).  Проте є два важливих «але». 

По-перше, податківці подекуди зневажають нормами п. 46.6 ПКУ і вимагають складати звітність за новою формою одразу після того, як вона набирає чинності. Основний аргумент при цьому: зміни, що внесені у звітність, настільки важливі, що не можна чекати, їх треба враховувати вже зараз. Тому ми уважно стежитиме за новинами від ДПС, що податківці говоритимуть щодо першого звітного періоду для нової звітності з ПДВ.

По-друге, це виправлення помилок у раніше поданій звітності, за якою формою УР їх виправляти. Справа в тому, що п. 50.1 ПКУ говорить, що уточнюючий розрахунок повинен подаватись за тією формою, яка діє на час його подання! Отже, якщо щодо дати першого застосування нових звітних форм ще є певні сумніви, щодо УР їх бути не повинно – з дати, коли наказ набере чинності, набере чинності і нова форма УР. І виправляти помилки треба буде саме в цій новій формі. Хоча і тут все впирається в новий шаблон, який ДПС повинна встигнути розробити і розмістити в електронних сервісах. Чим скоріше він з’явиться, тим скоріше платники матимуть можливість виправляти помилки в електронному вигляді за чинною формою УР.

Посилання – https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/67643

Смотри также

Застосовуйте нові форми заяв та акцизних накладних із 27 січня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *