fbpx
Понеділок , Листопад 28 2022
Главная / Новини / Щоб отримати 8 тисяч від держави, подайте заяву до 21 грудня

Щоб отримати 8 тисяч від держави, подайте заяву до 21 грудня

Закон про соцпідтримку вже опублікували. Уряд теж не зволікав і розробив порядки, за якими її надаватиме. «Головбух» допоможе найманим працівникам і ФОПам скористатися державною допомогою. Покваптеся, щоб отримати кошти.

Застрахованим особам, які можуть втратити доходи в разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, держава виплатить одноразову матеріальну допомогу (далі — допомога). Це передбачає стаття 2 Закону про соцпідтримку. На його виконання урядовці розробили Порядок надання допомоги застрахованим особам1.

1 Порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів. На момент підготовки номера до друку Кабмін ще не затвердив постанови, тому орієнтуємося на її проєкт.

Розмір допомоги — 8000 грн (ч. 1 ст. 2 Закону про соцпідтримку). Держава надає допомогу за кошти держбюджет2.

2 За програмою «Надання Пенсійним фондом України одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, за рахунок коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками».

Хто отримає

Допомогу отримають дві категорії застрахованих осіб.

Наймані працівники суб’єктів господарювання, роботу яких тимчасово зупинили внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів. Окрім тих, які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання:

  • який не нарахував ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;
  • основний вид економічної діяльності якого на 31 жовтня 2020 року не належав до Переліку видів економічної діяльності;
  • за сумісництвом.

Допомоги не отримають і ті, середня заробітна плата яких перевищує 30 000 грн на місяць. Середню заробітну плату обчислюють на основі показників усіх місяців ІІІ кварталу 2020 року.

ФОПи, які тимчасово зупинили економічну діяльність через запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, якщо їхня діяльність відповідає Переліку основних видів економічної діяльності. Окрім тих:

  • державна реєстрація яких на дату набрання чинності Законом про соцпідтримку становить менше ніж три місяці;
  • які на дату набрання чинності Законом про соцпідтримку сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці у 2020 році;
  • основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня 2020 року не належав до Переліку видів економічної діяльності;
  • які є одночасно найманими працівниками та фізичними особами — підприємцями;
  • хто на дату набрання чинності Законом про соцпідтримку припинив підприємницьку діяльність за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ч. 2 ст. 2 Закону про соцпідтримку).

Працівник або ФОП може отримати допомогу, якщо код КВЕД, що заявлений першим у реєстраційних відомостях станом на 31 жовтня 2020 року, належить до одного із шести(табл.).

Коди КВЕД, із якими можете отримати домомогу
КВЕД-2010* Назва
47 Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами
55 Тимчасове розміщування
56 Діяльність із забезпечення стравами та напоями
59.14 Демонстрація кінофільмів
90 Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг
93 Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг
* Для працівника — код КВЕД основного роботодавця, для ФОПа — власний код КВЕД.

Як подати заяву

Держава виплатить допомогу на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги. Подайте її до 21 грудня 2020 року включно. Для цього заповніть заяву, яку формують програмні засоби «Порталу Дія» за формою додатка 1 до Порядку надання допомоги застрахованим особам.

Заяву можете подати в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Портал Дія», в т. ч. за допомогою мобільного додатка «Дія». Для цього встановіть на електронному носії мобільний додаток Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Портал Дія» і пройдіть електронну автентифікацію.

Застраховану особу ідентифікують за кваліфікованим електронним підписом в електронній системи ідентифікації «Bank ID» чи за допомогою іншого засобу, що дає змогу однозначно ідентифікувати заявника.

Зразок заповнення Заяви знайдете у Додатку.

Додаток
Зразок заяви про отримання допомоги

Натисніть на зображення,
щоб збільшити

Щоб скачати додаток,
дочитайте статтю до кінця

Коли отримаєте гроші

Щоб перевірити інформацію, яку повідомила застрахована особа, ПФУ передасть заяву до Мінцифри.

Списки на виплату допомоги Мінцифри сформує на підставі поданих заяв після перевірки інформації.

Якщо надійдуть повторні заяви про надання допомоги, до списків на виплату така інформація не потрапить.

Мінцифри передасть списки ПФУ не пізніше ніж наступного робочого дня після отримання заяви.

ПФУ узагальнить списки на виплату допомоги і не пізніше ніж 23 грудня 2020 року передасть Мінсоцполітики заявку на перерахування коштів.

Мінсоцполітики перерахує кошти для виплати допомоги на окремий рахунок ПФУ в АТ «Ощадбанк».

ПФУ перерахує адресатам кошти у межах сум, що надійшли від Мінсоцполітики, не пізніше ніж наступного операційного дня після їх надходження. Допомогу виплачуватиме АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок, що застрахована особа зазначила у заяві.

Чи вдасться схитрувати

Якщо надалі чиновники виявлять, що допомогу виплатили на підставі недостовірних відомостей, які повідомила застрахована особа, вона мусить повернути кошти.

Органи ПФУ винесуть Рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам (далі — рішення) за формою згідно із додатком 2 до Порядку надання допомоги застрахованим особам.

Незаконно отримані кошти

доведеться повернути державі

Рішення є виконавчим документом. ПФУ розмістить його на персональній електронній сторінці користувача послуг на вебпорталі електронних послуг ПФУ та на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг.

Протягом 10 робочих днів із дня надсилання рішення застрахована особа зобов’язана сплатити зазначену в ньому суму. Якщо вона цього не зробить, ПФУ надішле рішення до державної виконавчої служби.

Посилання:

https://egolovbuh.mcfr.ua/859780

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *