fbpx
Вівторок , Липень 27 2021
Главная / Новини / Чи потрібен РРО, якщо послуги оплатили через Приват24, LiqPay, Монобанк

Чи потрібен РРО, якщо послуги оплатили через Приват24, LiqPay, Монобанк

Маємо вельми важливий лист НБУ. Чому так? Із 10.12.2020 РРО не застосовують під час розрахунків за послуги, які оплатили через систему дистанційного обслуговування або сервіс переказу коштів (п. 14 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО). Відповідно, надавач послуг має чітко розуміти, як саме відбулася оплата.

Нацбанк зауважив, що для оперативного ведення своїх рахунків та ініціювання переказів клієнт користується:
– системами дистанційного обслуговування — «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг», «платіжний застосунок» тощо;
– сервісами банків, що надають можливість ініціювати переказ коштів.

За інформацією, яку банки розмістили на своїх сайтах, до систем дистанційного обслуговування належать Приват24 та Ощад24. Водночас сервісами банків, що вони надають клієнтам, зокрема для розрахунків, оплати товарів і наданих послуг, є LiqPay, Монобанк.

І висновок: оплата товарів (послуг) через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay шляхом переказу за розпорядженням клієнта коштів із рахунку є банківською операцією.

Та чи допомогло це нам розв’язати РРО-дилему? З одного боку, НБУ не сказав, що РРО тут не потрібен, адже це просто не в його компетенції. Однак він роз’яснив, що оплата через названі системи потрапляє під визначення «система дистанційного обслуговування або сервіс переказу коштів». Відповідно, пункт 14 статті 9 Закону про РРО діє, і РРО дозволено не застосовувати.

Та будьте пильні! Норма стосується лише послуг.

Якщо через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay оплатили товар, це розрахункова операція, яка потребує використання касової техніки.

Звісно, якщо ви — не ФОП, доходи якого не перевищують ліміту. Із 01.01.2021 до 01.01.2022 РРО/програмний РРО не мусять застосовувати єдинники другої — четвертої груп, обсяг доходів яких не перевищує 220 розмірів мінзарплати, встановленої на 1 січня року, тобто 1 320 000 грн.

Це правило не поширюється на продавців техніки на гарантії, ювелірки, ліків і медичних виробів (п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України).

Джерелло:

https://egolovbuh.mcfr.ua/867603

Смотри также

Книги ФОПів скасували: чи все так просто?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *