fbpx
Четвер , Червень 8 2023
Главная / Новини / Страхування / Страхові виплати в Україні виплачуватимуть по-новому: що змінилося

Страхові виплати в Україні виплачуватимуть по-новому: що змінилося

З 1 січня для вирішення питань щодо призначення страхових виплат через нещасні випадки на виробництві необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду України.

У зв’язку з приєднанням Фонду соціального страхування до Пенсійного фонду України (ПФУ), уповноваженим органом у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування наразі є саме Пенсійний фонд.

Як повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики, для вирішення питань призначення, перерахування та проведення страхових виплат з відшкодування шкоди, заподіяної потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання, або особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого, з 1 січня необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду України.

Органи ПФУ будуть призначати і виплачувати страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання: допомога по тимчасовій непрацездатності, одноразова допомога у разі стійкої втрати професійної працездатності, щомісячні страхові виплати в разі втрати професійної працездатності), виплати в разі переведення на легшу, нижче оплачувану роботу, а також щомісячні виплати дитині, яка народилася з інвалідністю внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності.

Також до компетенції ПФУ тепер належать страхові виплати непрацездатним членам сім’ї у разі смерті потерпілого – одноразова допомога сім’ї (40 розмірів мінімальної заробітної плати); одноразова виплата кожній особі, яка була на її утриманні (вісім розмірів мінімальної заробітної плати); щомісячні страхові виплати, які визначаються із середньомісячної заробітної плати потерпілого.

Посилання: https://www.unian.ua/insurance/strahovi-viplati-v-ukrajini-viplachuvatimut-po-novomu-shcho-zminilosya-12103368.html

Смотри также

Як перевірити страховий поліс онлайн за номером авто?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *