fbpx
Неділя , Червень 4 2023
Главная / Новини / Страхування / НБУ оновив вимоги щодо діяльності страхових посередників

НБУ оновив вимоги щодо діяльності страхових посередників

Національний банк оновив вимоги стосовно діяльності страхових посередників.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

“Національний банк наближає вітчизняний ринок страхування до кращих європейських стандартів та запроваджує оновлені вимоги щодо реєстрації та діяльності страхових посередників”, – йдеться в повідомленні.

По-перше, регулятор визначив перелік посередницьких послуг у страхуванні та перестрахуванні, унормувавши види послуг (робіт) страхових та перестрахових брокерів. По-друге, встановив вимоги до професійної придатності керівників брокерів-резидентів та лібералізував підходи щодо навчання та підвищення кваліфікації таких осіб. Зокрема, проходження навчання за встановленою програмою відтепер не обмежується вузьким колом суб’єктів освітніх послуг. По-третє, Національний банк визначив порядок реєстрації брокерів-резидентів та припинення здійснення посередницької діяльності у сфері страхування (перестрахування) та уніфікував процедури й форми подання документів для таких осіб. По-четверте, визначив, що правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку не розповсюджуються на страхових та перестрахових брокерів. По-п’яте, визначив порядок та вимоги здійснення посередницької діяльності з укладання договорів страхування зі страховиками-нерезидентами. Водночас вимоги щодо здійснення посередницької діяльності брокерами-нерезидентами за заявницьким принципом залишилися незмінними.

Оновлені вимоги щодо діяльності страхових посередників передбачені постановою Правління Національного банку від 30 червня 2022 року № 135 “Про затвердження Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування та про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Постанова набирає чинності з 5 липня 2022 року.

Посилання: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3521760-nbu-onoviv-vimogi-sodo-dialnosti-strahovih-poserednikiv.html

Смотри также

Страхові виплати в Україні виплачуватимуть по-новому: що змінилося

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *