fbpx
Четвер , Червень 8 2023
Главная / Новини / Аутсорсинг / Зупинення реєстрації податкової накладної не спростовує здійснення господарської операції

Зупинення реєстрації податкової накладної не спростовує здійснення господарської операції

Відповідно до ст. 187 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, або на попередню оплату. Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг ПН в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Крім того, виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця.

Якщо рішенням комісії ДФС України платнику відмовлено в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, таке рішення ним може бути оскаржене в адміністративному порядку. При цьому коригування податкової та бухгалтерської звітності не проводиться так як факт зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не спростовує здійснення платником господарських операцій і дати виникнення першої події, що підтверджується первинними документами, ведення яких передбачено законодавством.

Лист ГУ ДФС у Дніпропетровські області від 16.08.2017 р. № 1616/ІПК/04-36-12-01-16

За матеріалами

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *