Четвер , Березень 28 2024
Главная / Новини / Аутсорсинг / Внесено зміни до Порядку обліку платників ЄСВ

Внесено зміни до Порядку обліку платників ЄСВ

Наказом Мінфіну від 25.09.2017 року № 803  затверджено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 116.

Наказом виключено положення, згідно з якими після отримання від державного реєстратора відповідних відомостей керівник контролюючого органу приймає рішення про проведення чи непроведення позапланової документальної перевірки щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску. Уточнено, що після отримання від державного реєстратора відповідних відомостей контролюючий орган проводить передбачену законодавством перевірку платника щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску.

Щодо зняття з обліку платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону № 755, зазначено, що отримавши заяву за формою № 7-ЄСВ, контролюючий орган проводить передбачену законодавством перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску (раніше було – проводить позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску або звірення розрахунків з фізичними особами, які забезпечують себе роботою самостійно).

Порядок доповнено розділом VI. Організація обліку платників єдиного внеску у контролюючих органах, яким визначено, що функції обліку платників єдиного внеску у контролюючому органі здійснюють підрозділи обслуговування платників. Такі підрозділи утворюються в Державній фіскальній службі України, головних управліннях ДФС в областях, м. Києві, Офісі великих платників податків ДФС (далі – ГУ), державних податкових інспекціях у районах, містах (крім міста Києва), районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекціях (далі – ДПІ).

ГУ виконують процедури обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України, зокрема:

  • забезпечують організацію роботи з ведення обліку платників єдиного внеску;
  • забезпечують достовірність та повноту обліку платників єдиного внеску;
  • ведуть реєстр страхувальників згідно з Положенням про реєстр страхувальників;
  • проводять заходи, пов’язані з припиненням (закриттям) платників єдиного внеску, формують та направляють (видають) відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ та повідомлення про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 10-ЄСВ у порядку, визначеному розділами ІV,V цього Порядку.

ДПІ виконують процедури обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України, зокрема:

  • здійснюють ведення обліку платників єдиного внеску;
  • приймають заяви від платників єдиного внеску, визначені цим Порядком;
  • формують та видають довідки, повідомлення, визначені цим Порядком (крім повідомлень, відомостей, що формуються та видаються ГУ);
  • ведуть реєстр страхувальників згідно з Положенням про реєстр страхувальників;
  • виконують інші функції сервісного обслуговування платників єдиного внеску, визначені законом.

ДПІ здійснюють процедури обліку платників єдиного внеску, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень ГУ.

Якщо контролюючими органами при здійсненні своїх функцій за результатами перевірок та звірок, або на підставі інформації від третіх осіб, або на підставі даних інших державних органів чи відповідних державних реєстрів встановлено, що:

  • юридична особа, відокремлений підрозділ юридичної особи, фізична особа – підприємець за даними Єдиного державного реєстру має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом проводяться заходи щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік такого платника єдиного внеску згідно з цим Порядком;
  • фізична особа, зареєстрована як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, але не перебуває на обліку чи знята з обліку в контролюючому органі, то такий орган повідомляє таку особу про необхідність подання заяви за формою 1-ЄСВ для взяття її на облік як платника єдиного внеску. Така фізична особа обліковується в реєстрі страхувальників як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік.

Крім того, наказом внесено деякі зміни у форми 2-ЄСВ, 11-ЄСВ, 9-ЄСВ, 10-ЄСВ.

Наказ № 803 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (на момент підготовки цього матеріалу не опублікований).

Источник: Бухгалтер 911

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *