fbpx
П’ятниця , Серпень 19 2022
Главная / Новини / Аутсорсинг / Сроки регистрации налоговых накладных в 2017

Сроки регистрации налоговых накладных в 2017

С 01.01.2017 г.. Изменены сроки регистрации НН/РК в ЕРНН (п. 201.10 НКУ). Они стали немного гуманнее. А вот 15-дневный срок регистрации канул в небытие. Поэтому теперь все зависит от того, в какой (первой или второй) половине месяца составлено НН/РК (см. Табл. Ниже).

Впрочем, как мы помним подобные сроки уже действовали при регистрации НН/РК в III квартале 2015 года, то есть июльских / августовских / сентябрьских НН/РК (п. 39 подраздела. 2 разд. ХХ НКУ). И вот теперь они введены для всех ПН/РК на постоянной основе.

Таблица. Срок регистрации НН / РК в ЕРНН

ПН/РК складено:

Строк реєстрації:

у першій половині місяця

до останнього дня (включно) місяця складання

(тобто з 1 по 15 календарний день місяця включно)

у другій половині місяця

до 15 календарного дня (включно) наступного місяця

(тобто з 16 по останній день місяця включно)

Приклади. Без штрафів:

— ПН/РК, складені з 1 по 15 січня, потрібно зареєструвати в ЄРПН до 31 січня 2017 року (включно);

— ПН/РК, складені з 16 по 31 січня, потрібно зареєструвати в ЄРПН до 15 лютого 2017 року (включно).

Граничний строк реєстрації ПН/РК — 365 днів.

  • по-перше, у п. 201.10 ПКУ прямо прописали «максимальний» (гранично допустимий) строк реєстрації ПН/РК (раніше він у ПКУ не фігурував, а контролери його встановили самовільно у 180 календарних днів), а
  • по-друге, з 01.01.2017 р. такий граничний строк реєстрації ПН/РК збільшено (!) з 180 до 365календарних днів.

Отже, тепер зареєструвати ПН/РК можна протягом 365 календарних днів. Пізніше — не вийде

Ну й один нюанс щодо реєстрації РК. До п. 192.1 ПКУ внесли косметичну правку і нарешті уточнили, що «зменшуючі» РК до старих долипневих ПН (складених до 01.07.2015 р. «на покупця») реєструвати повинен покупець. Раніше така норма фігурувала тільки в п. 16 Порядку № 569. І ось тепер вона закріплена і в ПКУ.

Граничний строк на відображення ПК (365 днів) — для всіх платників. Попутно відкоригували п. 198.6 ПКУ. 365-денний строк для відображення податкового кредиту (ПК) тепер введено для всіх платників, уключаючи і касовиків (колишній 60-денний ПК-строк для останніх скасовано).

ПН/РК за періоди виникнення Перевищ можна реєструвати, не враховуючи ліміт. У платників податків з’явиться нова можливість (див. новий п. 2001.9 ПКУ): реєструвати ПН/РК за ті періоди, в яких виникло ∑Перевищ, навіть при недостатньому «поточному» ліміті реєстрації. Головна умова для цього, щоб сума податку з таких ПН/РК вписувалася у «своє» обмеження — так би мовити, не перевищувала «свій» ліміт, порахований як:

∑Перевищ – ∑ПЗ за деклараціями за періоди з 1 липня 2015 року + ∑ПопРах.

Що це означає? Те, що оскільки вже в минулому доводилося поповнювати ПДВ-спецрахунок, щоб сплатити ПЗ за цими деклараціями (нехай ПН/РК і не зареєстровані, але, виходить, через ПДВ-спецрахунок оплачені), то далі для їх запізнілої реєстрації не потрібно знову поповнювати ПДВ-спецрахунок. Отже, якщо формула дотримується, повторно поповнювати ПДВ-спецрахунок «під» запізнілу реєстрацію таких ПН/РК не потрібно. У такому разі брак поточного ліміту реєстрації — не перешкода.  Що не може не радувати.

По материалам Бухгалтер 24

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *