fbpx
Четвер , Червень 8 2023
Главная / Новини / Аутсорсинг / Оприлюднено проект нової Декларації з ПДВ та нової податкової накладної

Оприлюднено проект нової Декларації з ПДВ та нової податкової накладної

Нагадаємо, що відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX Податкового кодексу України (далі — ПКУ) з 1 січня 2017 року втратила чинність ст. 209 розділу V ПКУ, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Водночас, Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIІI передбачено надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, внесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України від 24.06.2004 р. №1877-IV “Про державну підтримку сільського господарства України”.

З цією метою передбачено затвердження додатку до податкової декларації з податку на додану вартість, у якому сільськогосподарські товаровиробники – платники податку на додану вартість зазначатимуть розрахунок податкових зобов’язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними ст. 161Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України”, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).

Крім того, Законом від 21.12.2016 р. № 1797-VIІI удосконалено податкове законодавство, зокрема внесено ряд змін щодо порядку складання податкової накладної, а саме:

  • надано можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначену окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг ;
  • встановлено код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг обов’язковими реквізитами податкової накладної на всі без виключення операції з постачання товарів/послуг.

У зв’язку з вищезазначеним потребують внесення змін:

  • форми податкової звітності з податку на додану вартість та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21;
  • форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної, затверджених наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

  • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну – m.temruk@sfs.gov.ua .

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *