fbpx
Середа , Березень 29 2023
Главная / Новини / Аутсорсинг / Нацбанк уніс зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків

Нацбанк уніс зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків

Національний банк України вніс зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та відповідної інструкції про застосування цього плану. Вони були затверджені постановою Правління Національного банку України № 39 від 24 травня цього року.

Зміни до Плану рахунків мають удосконалити відображення в бухгалтерському операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України за їх видами, вбудованими похідними фінансовими інструментами. Крім того, це забезпечить окреме відображення в бухгалтерському обліку результатів переоцінки і результатів від купівлі-продажу фінансових активів.

Нововведення удосконалять функцію пруденційного нагляду Національного банку. Блок нагляду регулятора зможе оперативно здійснювати аналіз щодо операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України в розрізі їх видів та операцій з вбудованими похідними фінансовими інструментами.

Що саме вводить Постанова №39:

• Нові рахунки до груп рахунків 304 , 314, 335, 336, 338, 920, 921, 935, 936.

За ними відображаються активи та зобов’язання за операціями з похідними фінансовими інструментами в банках України та за операціями з вбудованими похідними фінансовими інструментами.

• Нові групи рахунків 620 та 621 у розділі 62.

Вони дозволять окремо відображати результати переоцінки та від купівлі-продажу фінансових активів.

Постанова набирає чинності з 1 липня 2017 року. До цього часу Національний банк додатково надасть роз’яснення банкам України щодо практичної реалізації нововведень.

По материалам НБУ

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *