fbpx
Субота , Лютий 4 2023
Главная / Новини / Аутсорсинг / Налогообложение стоимости горючего, приобретаемого предприятием для эксплуатации собственного автомобиля работника

Налогообложение стоимости горючего, приобретаемого предприятием для эксплуатации собственного автомобиля работника

У листі ГУ ДФС у м. Києві від 01.12.2016 р. № 25320/10/26-15-13-01-12 розглянуто питання щодо віднесення до об’єкта оподаткування ПДФО (як додаткового блага працівника) вартості пального, яке придбається підприємством для експлуатації власного автомобіля працівника, з метою виконання ним службових обов’язків.

Податківці нагадали, що п.п 14.1.47 ПКУ зазначено, що  додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Відповідно до пп.«а» пп.164.2.17 Кодексу, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

Одночасно, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу (пп.«е» пп.164.2.17 Кодексу).

Отже, вартість пального, яке придбається підприємством для експлуатації автомобіля з метою виконання працівниками службових обов’язків, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо.

Аналогічні роз’яснення з даного питання розміщено на офіційному порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у категорії “103.04 Податок на доходи фізичних осіб” сервісу “Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”.

По материалам Бухгалтер 911

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *