fbpx
П’ятниця , Червень 9 2023
Главная / Новини / Аутсорсинг / Надбавки и скидки в налоговой накладной не отображают

Надбавки и скидки в налоговой накладной не отображают

База оподаткування операцій з постачання товарів і послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

Така база не може бути нижче ціни придбання таких товарів і послуг. База оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів і послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи зі звичайної ціни), за винятком:

  • товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
  • газу, який постачається для потреб населення.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

Тож якщо продавцем надається знижка, ціна постачання та база оподаткування зменшуються на суму такої знижки.

Якщо продавець при постачанні товарів і послуг встановлює надбавку покупцю, то така надбавка збільшує ціну постачання та базу оподаткування.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються, зокрема, такі обов’язкові реквізити, як ціна постачання без урахування податку, загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.

Отже, надбавки та/або знижки, що надаються продавцем у зв’язку з постачанням товарів і послуг покупцю, в окремих рядках податкової накладної не зазначаються, а збільшують або зменшують ціну постачання та базу оподаткування, які вказуються у відповідних графах такої накладної.

Прес-служба ГУ ДФС у Тернопільській області

Джерело: Головбух 24

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *