fbpx
П’ятниця , Березень 31 2023
Главная / Новини / Аутсорсинг / Антирейдерські зміни в реєстрації прав на нерухомість

Антирейдерські зміни в реєстрації прав на нерухомість

Внесено зміни до низки законодавчих актів України щодо вдосконалення держреєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності шляхом забезпечення захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.

Змінами, зокрема, передбачається:

  • невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, про проведення відповідних реєстраційних дій;
  • запровадження обов’язкової реєстрації заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав;
  • відновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника;
  • оновлені вимоги щодо документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб і підприємців. Зокрема, передбачено обов’язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи, на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, що подаються для держреєстрації змін про юридичну особу, тощо.
  • можливість одержання за бажанням заявника витягу (виписки) про державну реєстрацію у паперовій формі, які надаються з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора;
  • перегляд принципу «екстериторіальності» під час нотаріальних дій щодо речових прав на нерухоме майно та бізнесу.

Також уточнено, що реєстрацію права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводять у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав. Реєстрацію обтяжень, іпотек речових прав проводять у строк, що не перевищує двох робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

Державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальної дії нотаріусом проводять невідкладно після завершення нотаріальної дії, але не пізніше зазначених вище строків.

Переглянуто розмір плати (адмінзбору) за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру прав .

Зміни чинні з 02.11.2016.

Закон України від 06.10.2016 № 1666-VIII

 

Смотри также

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *