fbpx
Неділя , Червень 4 2023
Главная / Страхування / СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Структура власності юридичної особи

Структура власності юридичної особи – це інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність. Така інформація подається у формі схематичного зображення та повинна, зокрема, відображати всіх осіб, які прямо або опосередковано, самостійно чи спільно з іншими особами володіють юридичною особою або мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи, а також відсоток корпоративних прав, що їм належить.

Із зразками схем структури власності юридичної особи можна ознайомитися на офіційному сайті Міністерства фінансів України.

Подання структури власності

Схематична структура власності подається у вигляді додатку до заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (форма 6).

Якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутня інформація про іноземних юридичних осіб та/або осіб, які не є громадянами України і є громадянами/підданими іншої держави, трастів чи  інших подібних правових та які водночас є у структурі власності юридичної особи, то необхідно подавати також

  • офіційні документи, що підтверджують належність цим особам, трасту та/або іншим подібним правовим утворенням корпоративних прав у юридичній особі.

Якщо у структурі власності юридичної особи наявний бенефіціарний власник, інформація про можливість здійснення яким вирішального впливу на управління чи діяльність цієї юридичної особи чітко не відслідковується за відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань чи за документами, які подаються для проведення реєстраційної дії, то необхідно також подавати

  • офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння). Це може бути договір купівлі-продажу чи дарування корпоративних прав, рішення загальних зборів учасників юридичної особи про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників, акт приймання-передачі частки у статутному капіталі юридичної особи тощо.

Більш детальний перелік наведений у зазначеному вище наказі Мінфіну.

Якщо документи підписуються не керівником, а іншою уповноваженою особою, яка має право підпису від імені юридичної особи та інформація про повноваження цієї особи відсутні в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, то до схематичного зображення структури власності також додається

  • оригінал або завірена в установленому порядку копія документа, який підтверджує повноваження підписанта.

Структура власності надається державному реєстратору.

В який період необхідно подати структуру власності юридичної особи та чий це обов’язок?

Законодавством передбачено, що інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи повинна бути подана протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Форма та зміст структури власності була затверджена Наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» №163 від 19.03.2021р. та набирає чинності 11 липня 2021 року.

Таким чином, структуру власності необхідно подати до 11 жовтня 2021 року включно.

Структура власності підписується керівником юридичної особи або іншою уповноваженою особою,  яка має право підпису від імені юридичної особи.

При державній реєстрації створення юридичної особи, підписується одним із засновників такої юридичної особи чи іншою уповноваженою зборами особою.

Наслідки неподання чи несвоєчасного подання

За неподання або несвоєчасне подання структури власності юридичної особи передбачена адміністративна відповідальність, яка застосовується до керівника або особи, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу) – штраф у розмірі від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від сімнадцяти до п’ятдесяти тисяч гривень).

Висновки

Новий обов’язок щодо подання юридичними особами структури власності передбачає ряд вимог до такої інформації, а також в деяких випадках необхідність надання додаткових документів. Час на виконання нового обов’язку обмежений, а наслідки прямо передбачені законодавством.

Ціни:

1 кінцевий бенефіціар від 2000 грн.

2 кінцевих бенефіціара

від 2500 грн.
Контактна форма


Close